ارسال بلک لیست

لیست سیاه چیست؟


خطوط بلک لیست، خطوطی هستند که صاحب خط با ارسال کد خاصی  به اپراتور مربوطه، درخواست عدم دریافت پیامک های تبلیغاتی را اعلام می کند و اپراتور خط شخص را در لیست سیاه مخابراتی قرار می دهد و در این صورت صاحب خط پیامک های تبلیغاتی را دریافت نخواهد کرد.

کدهای درخواست عدم ارسال پیامک تبلیغاتی در اپراتور های مختلف به شرح زیر است:

خطوط همراه اول ارسال عدد 2 به شماره 8999 
خطوط ایرانسل ارسال عدد 1 را به 5005 
خطوط رایتل تماس با شماره 200 و درخواست لغو
 امروزه تعداد افرادی که خط خود را برای دریافت پیامک تبلیغاتی مسدود کرده اند و شماره خود را در بلک لیست مخابرات اضافه می نمایند رو به افزایش است. قابل ذکر است ارسال پیامک انبوه به لیست سیاه اپراتورها با شماره های معمولی امکان پذیر نمی باشد.
 

نحوه ارسال پیامک به بلک لیست(صرفا اطلاع رسانی)


از اسفند ماه سال 94 امکان ارسال پیامک انبوه برای افراد حقیقی و شرکت های غیر رسمی غیرممکن شد. این افراد و شرکت های مذکور می بایست  فرم تعهد نامه ی خود را به صورت حقوقی پر نموده و اقدام به خروج از بلک لیست نمایند تا امکان ارسال پیامک به بلک لیست برای آنها فعال گردد. برای ارسال پیامک به بلک لیست به صورت صرفا اطلاع رسانی و نه تبلیغات روش هایی وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت:

– ارسال پیامک به بلک لیست با خدماتی کردن خطوط اختصاصی


افراد می توانند با این روش خطوط خط اختصاصی خود را خدماتی کنند. 
به این ترتیب که با ارسال تعهدنامه بابت عدم ارسال پیام کوتاه تبلیغاتی، پیامک های خدماتی و اطلاع رسانی خود را به همه خطوط حتی خطوط موجود در بلک لیست مخابرات ارسال نمایید.
 تنها مشترکین حقوقی می توانند از این امکان استفاده نمایند.
 جهت خدماتی کردن و ارسال تعهد نامه به اپراتور، تعهد نامه می بایست حتما به صورت حقوقی پر شده و به اپراتور مربوطه ارسال گردد. شرکت هایی که شماره ی ثبت ، کدملی ، شناسه ثبت دارند در گروه شرکت هایی هستند که امکان خروج از بلک لیست برای آنان میسر می باشد و میتوانند ارسال از طریق پنل اس ام اس ایرانسل و همراه اول به شماره های مسدود و لیست سیاه مخابرات را داشته باشند.
 در اینجا این نکته قابل ذکر است که اگر از این خطوط برای ارسال پیامک تبلیغاتی استفاده شود خط مورد نظر مسدود خواهد شد و جریمه مالی به همراه خواهد داشت.از این خطوط فقط باید برای اطلاع رسانی و خدمات استفاده شود. فعال شدن این خطوط حدود 1 هفته تا یک ماه زمان خواهد برد.

 

 – ارسال پیامک به بلک لیست مخابرات از نوع خدماتی


راه دوم خروج از بلک لیست مخابرات استفاده از خط خدماتی عمومی می باشد.
 ارسال پیامک خدماتی و اطلاع رسانی به لیست سیاه از این طریق برای کلیه کاربران حقیقی و حقوقی ممکن است.
 شما نخست باید با ارسال مدارک شخصی یک شماره اختصاصی تهیه نمایید. 
سپس با درخواست خط بلک لیست اشتراکی شماره را دریافت نمایید.
این خطوط بلافاصله بعد از دریافت فعال بوده و قابل استفاده می باشد.
 به این نکته توجه نمایید که از آنجایی که این شماره ها قابلیت ارسال به لیست سیاه مخابراتی را دارا می باشد و در دسترس همه قرار دارند ، پیامک ارسالی ابتدا توسط کارشناسان تایید شده تا از امکانات ارسال پیامک به بلک لیست برای تبلیغات استفاده نشود. همچنین ابتدا پیامکی جهت تأیید دریافت ارسال پیامک از طرف شما برای کاربر ارسال می شود و فقط در صورتی که ایشان تأیید کند، پیامک های اطلاع رسانی شما را دریافت خواهد کرد. در غیر این صورت کاربر تمایلی به دریافت پیامک های شما را ندارد و در نتیجه پیامک های شما  ارسال نخواهند شد.
 

محدودیت های ارسال پیامک به بلک لیست با خطوط خدماتی


نحوه کار با خطوط خدماتی شبیه خطوط تبلیغاتی می باشد با این تفاوت که باید از این خط تنها برای اطلاع رسانی استفاده شود. این نکته قابل ذکر است که محتوای پیامک های ارسالی نباید جنبه تبلیغاتی داشته باشد در غیر این صورت از طرف اپراتورهای مربوطه جریمه خواهید شد.همچنین برای ارسال پیامک به لیست سیاه تنها باید از بانک اختصاصی خودتان (لیست شماره ها) برای ارسال پیامک استفاده نمایید. از خطوط خدماتی نمی توان برای ارسال پیامک به شماره های انبوه منطقه ای یا شماره های انبوه مشاغل استفاده نمایید. در این روش ترفند دور زدن بلک لیست وجود ندارد. همچنین در صورتی که به غیر از بانک شماره اختصاصی خودتان به شماره دیگری پیامک ارسال کنید تبلیغاتی محسوب شده و جریمه خواهید شد، که قطعا خط خدماتی تان مسدود خواهد شد. اس ام اس های بانک ها نمونه خوبی برای استفاده از خطوط خدماتی هستند.توجه داشته باشید که شماره های موجود در بانک خطوط خدماتی قابل به روز رسانی می باشد. به این ترتیب شما می توانید در بازه های زمانی مشخص، شماره های جدید را به بانک اختصاصی خودتان بیافزایید. از دیگر محدودیت های این روش، عدم امکان خدماتی کردن خطوط و ارسال پیامک به بلک لیست برای افراد حقیقی می باشد.
تیم وب وان اس ام اس در نمایندگی پنل اس ام اس خود می تواند شما را در رسیدن به اهداف تبلیغاتی مدنظرتان یاری کرده وشمامی توانید ضمن خرید پنل اس ام اس تبلیغاتی از این شرکت، از تمامی خدمات ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی برخوردار شوید.
تیم وب وان اس ام اس در نمایندگی پنل اس ام اس خود می تواند شما را در رسیدن به اهداف تبلیغاتی مدنظرتان یاری کرده وشمامی توانید ضمن خرید پنل اس ام اس تبلیغاتی از این شرکت، از تمامی خدمات ارسال پیامک انبوه تبلیغاتی برخوردار شوید.

جهت ثبت نام در سامانه پیام کوتاه mashadsms.ir کلیک کنید.